Valerie sklad

V okviru glasbenega koncerta Zvezde zvezdicam smo v mesecu februarju 2009 ustanovili Valerie sklad z namenom, da pomagamo pri šolanju Herinavalona Valerie Ratovondriaka z Madagaskarja. Zamisel se je porodila, ko nam je o življenju na Madagaskarju in vsakdanji borbi ljudi za vodo ter preživetje pripovedoval eden izmed gostov koncerta Joseph Rokotorahalahy. Joseph je arhitekt in ima status samostojnega kulturnega delavca skladatelja in scenografa. S finančnimi sredstvi pomaga otrokom na Madagaskarju in z Valerie skladom smo se njegovi dejavnosti pridružili tudi mi.

valerie2

Valerie je rojena 26. 9. 1996 in obiskuje High school St Francois-Xavier na Madagaskarju. Valerie je zelo pridna učenka,  radovedna in vesela, rada poje in pleše. Še posebej uspešna je pri angleškem jeziku, kjer je najboljša med vrstniki v svoji skupini.

valerie3        valeri1