DELAVNICE OZN

V petek, 5. 5. 2017, so na IV. OŠ Celje potekale delavnice OZN za učence in dijake osnovnih ter srednjih šol Unesco središča Celje.  Potekale so na temo Podajmo si roke v okviru Društva za Združene narode za Slovenijo. Vsebina delavnica se je osredotočala na revščino: kaj pojmujemo pod tem izrazom, koliko ljudi živi v njej, na katerih delih sveta jo je največ, zakaj prihaja do nje, kako se lahko proti njej borimo kot posamezniki in kot družbena skupina ter zakaj je pomembno, da jo odpravljamo. V nadaljevanju so udeleženci o njej razmišljali še v skupinah. Iz šole so se delavnice udeležili Ožbej Leskovšek, Tinka Leskovšek in Ema Oblak, ki so o obravnavani temi ter razsežnosti problematike, pridobili nova znanja.

Martina Petelinek