MOJA POKLICNA PRIHODNOST (šolski in medobčinski parlament)

Vsak izmed nas izbere svojo pot in se odloči, kaj bo v življenju počel. Odločitev vsakega posameznika pa vpliva na celotno družbo in obratno. Izbira poklica je res izziv za prihodnost.

Šolski parlament je potekal v ponedeljek, 17. februarja. Med debato smo se dotaknil več tem, in sicer:

• Zakaj so pomembne delovne navade?
  • Kaj vse nam pride prav pri poklicu (znanje, interesi, večine, lastnosti)?
  • Poklic včasih. Poklic danes.
  • Argumenti za trditve…
  • Najbolj perspektivni poklici.

Za medobčinski parlament je bilo izvoljenih 8 učencev:

Rene Hedl, Luka Ostervuh, Anej Vodončnik, Jan Goričan, Nika Švencbir, Ana Goršek, Tinka Leskošek in Tjaša Tepić.

V sredo, 19. februarja je na OŠ Polzela potekal medobčinski parlament, na katerem je sodelovalo 64 parlamentarci, iz osmih osnovnih šol. Za regijski parlament je bilo izbranih 8 parlamentarcev, med katerimi si je OŠ Griže priborila dve mesti.

Na regijskem parlamentu nas bosta zastopala Anej Vodončnik (7. a) in Tjaša Tepić (9. b), ki bo potekal v Velenju, 12. marca.

Mentorica Karmen Hrastnik