GOZD IN NARAVNO OKOLJE SKOZI OTROKOVE OČI

(projekt Unesco)

V petek, 24. 3. 2023, smo odšli z učenci 2. a razreda na Gozdno učno pot Hrastje. Tja z veseljem zahajamo skoraj ob vsakem letnem času. Tokrat smo odšli na posebno misijo Očistimo gozd odpadkov. Razdelili smo se v skupine in pričeli s čiščenjem. Seveda smo bili pozorni na nevarne odpadke in le-teh nismo pobirali. Učenci so med sabo kar tekmovali kdo bo nabral več smeti. Nabrali smo kar dve vreči smeti. Naša druga naloga je bila, da obesimo piktograme »gozdni bonton« na drevesa. Piktograme smo izdelali na naravoslovnem dnevu v sredo. S piktogrami smo želeli ozaveščati obiskovalce gozda, kaj se v gozdu sme in česa ne sme. Že v razredu so učenci sami oblikovali pravila gozdnega bontona, npr. v gozdu ne plašimo živali, ne kričimo, ne kurimo ognja, ne lomimo vej, se ne vozimo z motornim kolesom po brezpotjih … Ker smo želeli pomagati tudi ptičkam, smo s sabo prinesli semenske pogače in jih skupaj obesili na drevesa blizu valilnic. Tako bodo ptičke lahko pridno zobale semena in lažje dočakale toplejše pomladanske dneve.

Zadovoljni smo odšli iz gozda nazaj proti šoli.  Eden izmed učencev je veselo pripomnil: »Dobro se počutim, ker smo danes res naredili nekaj dobrega za živali v gozdu.«

Zapisala Monika Pinter