Nacionalno srečanje UNESCO šol “PRELEPA GORENJSKA”

V sredo, 27. 9. 2023, je bilo srečanje UNESCO ASP net šol. To je bil prav poseben dan, saj smo  obeležili 70-letnico UNESCO in 30-letnico UNESCO ASP mreže  Slovenije. Predstavnici OŠ Griže, Katja Jurhar in Zoja Knez, sta se skupaj z mentorico Matejo Hleb udeležili srečanja vseh šol članic. Dan smo preživeli v Naklem, kjer so nas v Biotehničnem centru pričakali dijaki, ki so nam ob okrogli obletnici pripravili kulturni program. Pot nas je nato vodila še na Bled, kjer so nas učenci osnovne šole skozi različne zanimive uganke vodili vse do jezera. Seveda brez sladkanja s pravo blejsko rezino tudi ni šlo. Skozi prelepo Gorenjsko nas je spremljalo toplo jesensko sonce in nam dan naredilo še mnogo lepši.